Ciągniki rolnicze New Holland – wysoka jakośc w dobrej cenie

Współczesne gospodarstwa rolne to przede wszystkim przedsiębiorstwa, zorientowane na przynoszenie zysków. Rolnicy coraz częściej dostrzegają drzemiący w ich pracy potencjał i starają się go wykorzystać, zarabiając w ten sposób na życie. Nowoczesne rolnictwo wymaga stałego rozwoju i inwestycji w nowe sprzęty, chociażby niezbędne w pracy na roli ciągniki. Jedną z marek, której produkty znaleźć można w absolutnie każdym gospodarstwie na wysokim poziomie, jest New Holland.

Historia firmy

Początek marki New Holland Agriculture  datowany jest na rok 1895. Wtedy to Abe Zimmerman otworzył na obrzeżach miasta New Holland w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych przedsiębiorstwo, które zajęło się produkcją odpornych na niskie temperatury silników spalinowych, przeznaczonych do wszelkiego typu urządzeń stosowanych w gospodarstwach rolnych. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w budynkach, dotychczas służyły jako stajnia. Kolejnymi produktami wprowadzonymi przez firmę Zimmermana były urządzenia do pielęgnacji trawników, które aż do 1974 roku były głównym asortymentem New Hollanda. W kolejnych latach dochodziło do wielu fuzji oraz rozpoczynano współpracę z innymi przedsiębiorstwami, czego owocem było wprowadzenie do oferty traktorów oraz kombajnów zbożowych. W 2000 roku 90% akcji New Hollanda wykupił Fiat, przenosząc siedzibę firmy do Turynu.

New Holland w Polsce

Historia firmy w naszym kraju rozpoczęła się we wrześniu 1998 roku, przejęciem płockiej Fabryki Maszyn Żniwnych, znanej z produkcji kombajnów Bizon. Obecnie polska sieć dealerska liczy kilkanaście punktów. Firma posiada w swej ofercie przede wszystkim szeroką gamę ciągników rolniczych oraz kombajnów, a także pługi, prasy, sieczkarnie i wiele innych urządzeń, łącznie z nowoczesnym sprzętem elektronicznym ułatwiającym pracę na roli. Cena najpopularniejszych traktorów T4S rozpoczynają się od niewiele ponad 100 tysięcy złotych, większe modele T5 i T6 to już wydatek około 200 tysięcy złotych. Ciągniki amerykańsko-włoskiego producenta cechują się dużą trwałością oraz niskimi kosztami eksploatacji. Dostępność części do New Holland również stoi na wysokim poziomie.

New Holland Agriculture to firma o ugruntowanej pozycji na rynku. O jej jakości świadczyć może fakt, iż kombajn zbożowy CR9090 Elevation, został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. 31 lipca 2011 w Niemczech zebrał on podczas ośmiu godzin pracy aż 451,2 tony pszenicy. Innym prestiżowym odznaczeniem jest tytuł Specjalistycznego Ciągnika Roku 2015, przyznany modelowi T3T.