Funkcjonalność zaczepów do przyczepek

Zaczep do przyczepki – co to takiego?

Zaczep do przyczepki, często też nazywany jest po prostu hakiem holowniczym, czy też zaczepem kulowym. Jest to swoiste mechaniczne urządzenia sprzęgające i ich elementy. Zaczep umiejscawia się na tylnej części pojazdu. Rozróżnia się kilka rodzajów zaczepów, ze względu na systemy kul (końcówek), i tak między innymi mamy: stałe (w tym przypadku kula do zaczepu przyspawana jest na stałe), odkręcane (możliwość odkręcenia kuli od zaczepu), wypinane poziomo lub wpinane pionowo. W zależności od potrzeb, każdy kierowca pojazdu może zakupić taką, jaka jest najbardziej dla niego praktyczna. Na rynku jest szeroka oferta zaczepów do przyczepek. Homologacja mechanicznych elementów sprzęgających zespołów pojazdów jest regulowana przez odpowiednie przepisy. 

Zaczep do przyczepki i jego funkcje użytkowe

Funkcje użytkowe zaczepu do przyczepki są bardzo często wykorzystywane przez kierowców, zarówno przez kierowców samochodów osobowych, jak i w przemyśle. Zaczep do przyczepki bardzo często używany jest w gospodarstwach rolnych, ale także w budownictwie. Do najważniejszych funkcji zaczepu zalicza się:

  • możliwość holowania przyczep;
  • możliwość holowania instalacji urządzeń (na przykład bagażnik na rowery);
  • ułatwienie pracy kierowców (w różnych profesjach);
  • zwiększenie efektywności pracy kierowców;
  • i inne. 

Zaczep do przyczepki można kupić już w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę model zaczepu jaki nas interesuje, a zostaniemy przekierowani na odpowiednie strony internetowe z szeroką ofertą zaczepów do przyczepek.